Що таке Testnet та для чого його проводять?

Що таке Testnet та для чого його проводять?

У цій статті розповімо чим популярні Testnet і чому крипто-хантери полюють за анонсами тестетів.

Що таке Testnet?

Будь-який продукт, що реалізується в рамках блокчейну і не тільки, проходить певні стадії розробки. Однією з таких стадій є тестування, метою якого є виявлення помилок та багів на ранній стадії, доки продукт не запущений для комерційного використання.
Узагальнюючи можна виділити 2 види тестування: закритий тест та відкритий тест.

Закритий тест у рамках даної теми нам не дуже цікавий, тому що в ньому найчастіше беруть участь самі розробники або спеціально сформовані фокус-групи. Доступ до такого роду тесту отримати учаснику спільноти вкрай складно, але в окремих випадках можна. Що нас більше цікавить це відкрите тестування, доступ до якого доступний для всіх бажаючих, якщо не встановлені обмеження максимальної кількості учасників.

То що таке Testnet? Ця подія, в рамках якої користувачі отримують можливість стати учасниками відкритого тестування. Іншими словами, ви тестуєте функціонал певного сервісу або програми на наявність помилок, багів, зручності тощо.

Як на цьому заробити?

Проекти нагороджують тестувальників за їхню роботу, виконану в рамках тесту.

Нагороди можуть бути різними:

  1. Токени проекту, які можна продати та отримати USDT;
  2. WL -вайт листи, які дозволяють купити новий токен на самому початку розвитку;
  3. Ранній або безкоштовний доступ до робочої версії проекту;
  4. Унікальний NFT.

Навіщо це потрібно компаніям?

Компанії можуть переслідувати різні інтереси у межах проведення Testnet. Це може бути як стрес тест, виявлення помилок, поліпшення досвіду користувача і т.д. Розподіляючи токени проекту як нагороди серед тестувальників, компанія віддає їх у руки потенційним холдерам, які не будуть продавати монети, як тільки проект з’явиться на біржі. Оскільки в момент тесту багато хто переймається ідеєю проекту і стає довгостроковим власником. Ідея децентралізації також реалізується через розподіл монет серед різних користувачів. Зазначимо, що останнім часом, Testnet використовують і як інструмент маркетингу, наявність можливості отримає нагороду, приваблює безліч користувачів.

Як проходить Testnet та хто одержує нагороди?

Розробники готують спеціальний гайд, де описують список функцій, які необхідно протестувати. Це може бути як певний скрипт, тобто послідовність дій, так і просте перерахування функцій, працездатність яких потрібно перевірити. Після того, як ви виконали всі необхідні дії, потрібно залишити відгук про виконану роботу, це важливий пункт про нього буде нижче.

Залежно від умов, нагороди можуть отримувати як усі, хто взяв участь у Testnet, так і окремо відібрані учасники. Зазвичай розмір нагород вищий у випадках, коли вибирають обмежену кількість переможців серед усіх учасників, оскільки в такому випадку нагороди розподіляються серед меншої кількості користувачів.

Як підвищити шанс на здобуття нагороди?

  1. Правильно виконати всі необхідні тестові вимоги. Для цього в мережі можна знайти адаптовані гайди. Це дозволяє зрозуміти, як саме проходитиме відбір переможців і на що звертатимуть увагу розробники. Як приклад, якщо ви тестуєте торговий майданчик, то переможців найімовірніше визначатимуться виходячи з обсягу ваших торгів. Чим більший обсяг, тим вищий шанс здобути нагороду. Таким чином розробники визначають найбільш активних та залучених тестерів.
  2. Правильний відгук. Після проходження тесту ви повинні надати дані про ваш досвід використання продукту. Найбільш поширені способи залишити відгук: заповнення google форми, відгук у певну гілку в Discord проекту, заповнення інших форм, опитувальників на сторонніх сервісах.

Популярне питання! Що писати у відгуку?

Аналізуючи обґрунтованість відгуку, проекти часто ухвалюють рішення про нагороду того чи іншого користувача. Нижче наведено деякі правила, які допоможуть залишити правильний відгук. Вкажіть помилки, які виявили в рамках тестування заявлених функцій.

Опишіть труднощі, з якими зіткнулися, навіть якщо це не призвело до помилки. Можливо інтерфейс користувача не зовсім нативний і зрозумілий.
Якщо все працює добре, надайте ідеї, що можна поліпшити або яку функцію варто додати і чому. Якщо немає ідей, що писати у відгуку, можна сформувати свій із відгуків інших користувачів. Але це варіант не можливий, якщо потрібно заповнити Google форму або подібний опитувальник.

Що не варто робити? Не пишіть банальний відгук, що все працює добре і ви задоволені. Такі варіанти зазвичай пропускають, тому що в них немає конструктивного зерна і вони не показують вашу залученість та бажання допомогти проекту.

Також ознайомтесь з інформацією як заробити на аірдропах.