Як звільнити пам’ять смартфона від зайвого сміття

Як звільнити пам'ять смартфона від зайвого сміття

Як очистити свій телефон від зайвої інформації та звільнити місце для чогось корисного? Незважаючи на те, що кількість пам’яті в сучасних смартфонах дозволяє закачувати в них величезну кількість інформації, рано чи пізно вона добігає кінця.

Кілька простих трюків, про які багато хто забуває, допоможуть вам швидко позбутися всього непотрібного інформаційного мотлоху, який скупчився на пам’яті смартфона. Не забувайте періодично перевіряти кожен пункт цього списку і тоді ви ніколи не вичерпаєте ліміт вільного простору.

Видаліть кешовані карти
Ви багато подорожуєте та часто користуєтеся цифровою навігацією? Корисна функція, безумовно, однак, вона може помітно впливати на кількість вільної пам’яті. Ще б пак, коли у вашому телефоні збережена докладна карта половини країни! Apple Maps видаляє кешовані карти автоматично, а ось у Google Maps це займе лише кілька кліків. Зайдіть в автономний режим областей з головного меню, клацніть по області і ви зможете видалити її з телефону. Ви можете автоматизувати цей процес: на тому ж екрані автономного режиму натисніть на шестерню і увімкніть авто-оновлення.

Видаліть синхронізовані плейлисти та зайві аудіозаписи
У Google Play Music ви можете зайти в Керування завантаженнями з Налаштувань у головному меню і переглянути, чи є на вашому пристрої подібні списки. Apple Music має зручну вкладку Завантажена Музика, а ось для iOS доведеться переглядати список Виконавців у вкладці Моя Музика.

Видаліть зайві фотографії та відео
Це особливо актуально в тому випадку, якщо ваш смартфон або планшет за замовчуванням робить зйомку у високій роздільній здатності – навіть кілька фотографій можуть забрати велику кількість пам’яті. Це стосується тих випадків, коли замість фото-режиму ви випадково включали запис відео і кілька секунд знімали нерухому сцену. Повірте, якщо періодично не робити чистку Галереї, вона може сильно захламитися навіть без вашого відома.

Видаліть файли, завантажені браузером
Ви могли забути про завантажені файли піврічної давності, але вони все одно забиратимуть у вас вільне місце. Android має зручну можливість відкрити список завантажень прямо у вікні браузера і вручну видалити все непотрібне. iOS дозволить вам зберігати тільки фото. Можна також очистити історію браузера, але це звільнить зовсім незначну кількість пам’яті.

Видаліть програми, якими не користуєтеся
Ігри, незліченні системи доставки їжі, виклику таксі, розклади поїздів та автобусів – залиште лише ті, якими користуєтеся часто. Саме програми займають найбільше місця в пам’яті смартфону.