Snapdragon 8 Gen 1: потужна графіка і підтримка LPDDR5

Snapdragon 8 Gen 1

Qualcomm провела презентацію флагманського процесора Snapdragon 8 Gen 1 – найпотужнішого рішення компанії для мобільних пристроїв. Крім збільшеної продуктивності, новинка отримала 5G-модем з підтримкою рекордної швидкості з’єднання, покращені можливості роботи з мобільними камерами та інші корисні функції.

Snapdragon 8 Gen 1

Snapdragon 8 Gen 1 виготовлений за 4-нм техпроцесом на базі мікроархітектури ARM v9. До його складу входять одне «суперядро» Cortex-X2 (3,0 ГГц), три продуктивні Cortex-A710 (2,5 ГГц), а також чотири енергоефективні Cortex-A510 (1,8 ГГц).

Як запевняє Qualcomm, у порівнянні з моделлю Snapdragon 888 новинка потужнішна в обчислювальній потужності на 20%, а енергоефективність зросла на 30%. Крім того, вендор заявив про 30-відсотковий приріст продуктивності вбудованої графіки Adreno при одночасному зниженні енергоспоживання на 25%. Ще однією особливістю SoC став 5G-модем Snapdragon X65 5G із заявленою швидкістю завантаження до 10 Гбіт/с.

Мобільна платформа також сумісна з бездротовими стандартами Wi-Fi 6 та Wi-Fi 6E (2,4 ГГц + 6 ГГц, до 3,6 Гбіт/с). Підтримуються модулі Bluetooth 5.2, NFC та USB 3.1, а також Bluetooth LE Audio та системи навігації GPS, ГЛОНАСС, Beidou, Galileo та NavIC.

Фірмовий процесор обробки зображень (ISP) дозволить смартфонам на базі Snapdragon 8 Gen 1 робити до 240 знімків в секунду із роздільною здатністю 12 Мп, а також одночасно записувати 8K-відео з HDR та знімати 64-мегапіксельні фотографії. Чіп підтримує роботу з датчиками зображення на 200 Мп або трьома 36-мегапіксельними камерами. Для кращої роботи HDR один знімок може бути комбінований із 30 зображень.

Qualcomm також наголосила на покращенні алгоритмів штучного інтелекту для роботи з камерою. Новий співпроцесор Hexagon сьомого покоління, за словами представників компанії, став у чотири рази швидше за свого попередника і до 1,7 раза більш енергоефективним.

Виробники смартфонів при виборі Snapdragon 8 Gen 1 можуть розраховувати на встановлення 60-герцевих 4K-дисплеїв або екранів з роздільною здатністю QHD+ і частотою оновлення до 144 Гц. Також заявлена підтримка оперативної пам’яті LPDDR5-3200, сумісність із ультразвуковими сканерами відбитків пальців та нативна підтримка технології швидкого заряджання Quick Charge 5.

Перші смартфони, побудовані на базі нового чіпа, будуть представлені до кінця 2021 року