Qualcomm працює над Arm-процесором нового покоління, який перевершить CPU від Apple

Qualcomm працює над Arm-процесором нового покоління

Компанія Qualcomm прагне серйозно покращити свої процесори для ПК. Для цього вона має намір створити високопродуктивну SoC наступного покоління на базі мікроархітектури Arm.

Вона буде призначена для встановлення еталона продуктивності для ПК на Windows. За задумом, такий чіп зможе конкурувати з лінійкою процесорів Apple M.

Технічний директор Qualcomm Джеймс Томпсон повідомив, що вихід готових продуктів із новим чіпом очікується у 2023 році. При цьому партнери з випуску обладнання повинні отримати процесор у своє розпорядження приблизно за 9 місяців до фактичного виходу пристроїв.

Новий чіп буде розроблено командою Nuvia, яку Qualcomm придбала раніше цього року за $1,4 млрд. Примітно, що компанія Nuvia була заснована у 2019 році трьома колишніми співробітниками Apple, які раніше працювали над чіпами серії A для мобільних пристроїв.

Щодо нового чіпа Qualcomm досить амбітні плани. Компанія має намір забезпечити лідерство у показниках «тривалої продуктивності та автономності». Крім того, Qualcomm обіцяє покращити свої GPU Adreno таким чином, щоб вони забезпечували ігрові настільні можливості для майбутніх ПК.