Internet Archive зробив прогноз щодо майбутнього інтернету

Internet Archive

В честь свого 25-річчя некомерційна організація Internet Archive, що займається архівуванням інтернету, опублікувала зловісний прогноз щодо майбутнього Глобальної мережі.

За чверть століття в Internet Archive накопичилося близько 588 млн web-сторінок і творці проекту вирішили розповісти, яким інтернет буде ще через 25 років. Для цього вони створили Wayforward Machine – свого роду машину часу, що дозволяє побачити, які зміни зазнає та чи інша web-сторінка за наступні 25 років.

Варто відзначити, що описане Internet Archive майбутнє Мережі виглядає дуже похмуро. Згідно з прогнозом, наскрізне шифрування (end-to-end encryption) буде заборонено, технологічні компанії стануть ще потужнішими, ніж зараз, а інформація контролюватиметься корпораціями.
“Спробуйте нашу Wayforward Machine, щоб торкнутися світу, в якому доступ до знань надійно заблокований”, – повідомили автори проекту.

На практиці це означає, що відвідувані користувачем сайти будуть “заліплені” попередженнями про обмеження інформації та міжмережевими екранами, дані будуть під строгим контролем обмеженого кола обраних осіб, про конфіденційність можна буде забути і люди перестануть довіряти online-ресурсам.

“Дуже багато хто з нас довіряє Мережі в таких питаннях, як пошук кулінарних рецептів, інструкцій з ремонту газонокосарки, нового взуття та другої половинки. Довіра є, мабуть, найціннішим активом, який у нас є, і розбазарювання цієї довіри стане глобальною катастрофою”, – повідомив засновник Internet Archive Брюстер Кале.