Огляд Sniper Elite V2 Remastered

Sniper Elite 2: Remastered
Sniper Elite є найуспішнішим серіалом студії Rebellion і має стабільну популярність у гравців, хоч і розроблено гру в далекому 2012 році. Наскільки сильно застарів аркадний симулятор снайпера за 10 років, кому варто на нього звернути увагу – давайте розбиратись.

Друга Світова війна добігає кінця, на подвір’ї весна 1945 року, і нам доводиться брати під управління американського солдата Карла Фейрберна, щоб зупинити Німеччину від запуску ядерних ракет. Сюжет типовий для дурненьких бойовиків і чіпати його не стали – одинокий солдат в одну особу зупиняє останні спроби фашистів переламати хід історії, самого Адольфа Гітлера, а заразом ще й розстрілює радянських солдатів. Так, без параноїдальних аспектів тут не обійшлося.

Візуально, проект зробив невеликий крок вперед до сучасних стандартів, але з очевидних причин, Sniper Elite V2 Remastered зовні не дуже вражає. Лише покращене освітлення допомагає грі 10 річної давності не виглядати паршиво.

Sniper Elite 2: Remastered
Геймплейно Sniper Elite V2 – гібрид стелсу та екшену, з великим упором на перше. На відміну від сиквелів, що послідували за другою частиною, локації тут досить лінійні і великого простору для маневру не надають. Зате виглядають вони досить мальовничо – Берлін та його околиці впізнавані та деталізовані. Блукаючи вуличками німецької столиці, герою завжди потрібно ховатися, тихо пересуватися і залишатися непомітним для ворогів, тому що будь-яке підняття шуму призводить до смерті. Відкритий бій можливий, але скрутний, а потім доводиться користатися мінами-розтяжками та відволікати супротивників камінчиками.

Sniper Elite 2: Remastered
Велику роль тут відіграє власне снайперський геймплей, який нехай і досить аркадний, але цілком гідно симулює справжню стрілянину з гвинтівок із прицілом. З використанням оптики доводиться враховувати вітер, віддачу, відстань до мети і навіть вагу кулі. Кожна гвинтівка поводиться по-своєму та й скопійовані вони з реальних зразків дуже автентично. Нагородою за вдале попадання в ціль буде барвиста анімація, що супроводжується ефектним польотом камери, що демонструє анатомічні наслідки контакту тіла з кулею – очні яблука, що лопаються, розлітаються на дрібні осколки кістки, розриваються вени і артерії, тут це демонструють з особливим смаком.

Правда, якщо ви помилитеся, то натовп ворогів моментально вас оточить і у звичайній перестрілці ви напевно програєте. Найкращий і чи не єдиний порятунок від натовпу нацистів – біг.

Sniper Elite 2: Remastered
Sniper Elite V2 Remastered – це непоганий порт гри 10 річної давності, яка призначена швидше для тих фанатів серіалу, які свого часу пропустили другу частину або грали в неї на консолях минулого покоління. Якщо вам дуже хочеться пограти в симулятор снайпера, то можливо краще звернути увагу на Sniper Elite 4 – він і красивіший, і захоплюючий, і вийшов відносно недавно.

Відеоогляд гри