Microsoft розповіла про пісню, яка ламала ноутбуки та ПК

Microsoft розповіла про пісню, яка ламала ноутбуки та ПК

Представник Microsoft у блозі компанії розповів історію про те, як відеокліп Джанет Джексон “Rhythm Nation” виводив з ладу ноутбуки за часів операційної системи Windows XP.

За словами Раймонда Чена, звукові частоти в аудіодоріжці резонували з жорсткими дисками з частотою обертання 5400 обертів за хвилину, викликаючи у них фізичні дефекти. Збої відбувалися не лише на пристроях, де відтворювалася інфернальна пісня «Ритм нації», а й на сусідніх комп’ютерах у лабораторії, на яких трек не грав. Фахівці знайшли рішення, додавши фільтр, що пригнічував подібну частоту, якщо вона зустрічалася у відтворюваному аудіозаписі.

У коментарях до блогу один із користувачів також розповів, що з подібною проблемою зіткнулися і перші 9-дюймові нетбуки. Через помилкове проектування корпусу — правий динамік розташовувався майже впритул до диска — практично будь-яка гучна музика створювала резонанс із накопичувачем, що призводило до пошкодження даних або навіть виходу з ладу. Користувачі рятувалися тим, що виводили панораму звуку до упору лівого динаміка.