iOS 16, iPadOS 16 та watchOS 9: подробиці та дата релізу

iOS 16

Найближчими місяцями Apple проведе конференцію для розробників, на ній очікуються анонси великих апдейтів для всіх операційних систем компанії.

iOS 16

За даними інсайдерів , у свіжому оновленні для iPhone приділять увагу повідомленням та функціям відстеження здоров’я в утиліті Health. Зокрема з’являться розширені можливості трекінгу сну та опція нагадувань про прийом таблеток. Додадуть і низку покращень з упором на жіноче здоров’я.

Система матиме попередню підтримку гарнітури змішаної реальності Apple, запуск якої очікується цього року. А функція Crash Detection зможе інтелектуально розпізнати, коли користувач потрапив в автомобільну аварію і автоматично зв’яжеться з екстреними службами. Працюватиме функція за допомогою датчиків смартфона, що фіксують різкі стрибки допустимого навантаження.

Зміни зачеплять і Apple Music. Разом з iOS 16 випустять доповнення у вигляді програми Apple Classical. Воно орієнтоване на класичну музику і має окрему пошукову систему разом з бібліотекою фірми Primephonic. Сервіс отримає підтримку технологій Lossless Audio та Spatial Audio, а у базовому варіанті Apple Music з’являться посилання на відкриття треків через Apple Classical. Його код був виявлений ще в першій “беті” iOS 15.5. У зв’язку з цим не виключається, що утиліту представлять на WWDC, а в смартфонах вона з’явиться заздалегідь, з черговим оновленням iOS 15.

За попередніми відомостями, перейти на iOS 16 зможуть моделі не старші за iPhone 7. Тобто актуальна версія прошивки виявиться останньою для iPhone 6S, 6S Plus і iPhone SE першого покоління.

iPadOS 16

Традиційно в актуальну iPadOS перекочує більшість нововведень з iOS 16: перероблені повідомлення, сервіс класичної музики та інше. Ще додадуть кілька покращень спеціально для планшетів.

В останні роки купертинівська корпорація активно працювала над оптимізацією багатозадачності в iPadOS, впроваджуючи функції Split View, Slide Over та док-меню на робочий стіл. В iPadOS 16 оновлять інтерфейс цих інструментів, а також розширять набір гарячих клавіш для перемикання мультивіконних режимів за допомогою чохла-клавіатури. Запуск вікна по центру екрана, раніше сумісний лише з «Нотатками» та «Поштою», тепер, ймовірно, підтримуватиметься й іншими програмами.

watchOS 9

В апдейті для розумного годинника розробники зосередяться на доопрацюванні моніторингу здоров’я та спортивної активності. Ось найцікавіші фішки:

  • додаткові циферблати;
  • режим енергозбереження;
  • функція Crash Detection, як у iOS;
  • більш точне виявлення ​​аритмії за допомогою сенсорів пристрою;
  • розширення видів тренувань;
  • додаткові одиниці виміру відстані для бігових навантажень.

Дата виходу

Apple анонсує апдейти систем на WWDC з 6 до 10 червня. Тестові збірки нададуть розробникам незабаром після конференції, а перші «бети» будуть опубліковані до кінця літа.

Реліз фінальних версій iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, tvOS 16 та watchOS 9 відбудеться одночасно з осіннім запуском нових продуктів.