Окрім матриці OLED, яка стає дедалі популярнішою, для виробництва сучасних дисплеїв використовуються технології IPS та LTPS. Їх застосовують у більшості гаджетів замість вже застарілих TN-матриць.
Розбираємося, чим схожі IPS та LTPS, у чому між ними різниця та яка технологія краща.
Почнемо з того, що всі сучасні екрани складаються з чотирьох частин: тачскріну, повітряного або клейового прошарку, безпосередньо матриці та підсвічування. Саме матриця впливає на якість відображення картинки, її яскравість, роздільну здатність та час відгуку. IPS і LTPS — це типи рідкокристалічних матриць.
І IPS, і LTPS мають гарний кут огляду — 170 градусів, схожу яскравість і якість картинки. Обидві технології використовують у своїй основі рідкі кристали кремнію. Але в LTPS використовують низькотемпературний полікристалічний кремній (LTPS — Low Temperature Poly Silicon). Що нам це дає на практиці?
Якщо обійтися без довгих викладок про технологію виробництва кремнію для LTPS, можна коротко сформулювати дві переваги цієї технології для користувачів сучасних смартфонів:
- малий час відгуку дисплея – екран з LTPS за рахунок високої рухливості електронів реагує на натискання вдвічі швидше, ніж IPS;
- низьке споживання енергії, тобто екран з LTPS менше розряджає акумулятор смартфона.
Простіше кажучи, LTPS це більш просунута IPS. У неї менша швидкість відгуку та низьке енергоспоживання. Також LTPS простіше виготовляти, але процес виробництва дорожчий. Тому і вартість смартфонів із матрицею LTPS вища. Але для пересічного користувача її наявність, як правило, не є принциповою — навіть для мобільних ігор зазвичай вистачає IPS.