Редакція популярного технологічного ресурсу ITC.UA склала незалежний рейтинг найкращих смартфонів в Україні, доступних на початку 2022 року. До рейтингу ТОП 10 увійшли найцікавіші моделі 2021 року, оскільки основні новинки поточного року поки що не вийшли.
Apple iPhone 13
Тим, хто віддає перевагу платформі iOS, визначитися з вибором дуже легко – потрібно купувати останню модель iPhone. У випадку iPhone 13 покупець отримає збалансований пристрій з компактним за сучасними мірками 6,1-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 2532х1170 пікселів і частотою оновлення 60 Гц. При цьому базова модель пропонує підтримку Dolby Vision, HDR10 і HLG.
Процесор власного розробки Apple A15 забезпечує високу продуктивність. Вибору ОЗУ немає – Apple iPhone 13 містить лише 4 ГБ оперативної пам’яті, зате можна вибрати ємність сховища: 128, 256 або 512 ГБ. Місткість батареї становить 3240 мАг. Є підтримка двох SIM-карток (SIM + eSIM) та захист за стандартом IP68.
На задній панелі смартфона доступна камера на базі двох 12-мегапіксельних модулів: стандартного та надширококутного. Є стабілізація зображення зі зсувом матриці та підтримка запису відео в роздільній здатності 4K з частотою 60 кадрів за секунду. Фронтальна камера – 12-мегапіксельна.
Плюси: невеликі розміри та маса; одна з найкращих камер у смартфонах; хороша продуктивність.
Мінуси: невелика за сучасними мірками батарея.
Apple iPhone 13 Pro Max
Якщо потрібен більший і функціональніший смартфон з iOS, тоді краще звернути увагу на версію Apple iPhone 13 Pro Max. Вона пропонує 6,7-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 2778×1284 пікселів і частотою оновлення 120 Гц.
Апаратна платформа в моделі iPhone 13 Pro Max покращена порівняно з базовою версією. Пристрій пропонує вже 6 ГБ оперативної пам’яті, а найбільш вимогливим користувачам пропонується додаткова конфігурація зі сховищем ємністю 1 ТБ. Крім того, кількість ядер GPU збільшено з 4 до 5, що забезпечує кращу продуктивність.
Крім того, поліпшення зазнала і камера. По-перше, вона отримала ще один 12-мегапіксельний модуль – телефото. По-друге, камера має додаткову оптичну стабілізацію. Також користувачам стали доступні режими зйомки макро та кінематографічний. Додатково пристрій отримав сканер LiDAR. Нарешті, зросла ємність батареї – до 4352 мАг.
Плюси: відмінна камера; висока продуктивність; чудовий дисплей.
Мінуси: висока ціна.
Google Pixel 6 Pro
Прихильникам продукції Google рекомендуємо звернути увагу на модель Pixel 6 Pro. Вона має 6,71-дюймовий LTPO AMOLED дисплей з роздільною здатністю 3120×1440 пікселів, підтримкою HDR10+ та частотою оновлення 120 Гц.
Пристрій оснащений власним процесором Google Tensor, оперативною пам’яттю об’ємом 12 ГБ та вбудованим сховищем ємністю від 128 до 512 ГБ. У цій моделі немає слота для встановлення картки пам’яті, але є підтримка двох SIM-карток та захист від води та пилу за стандартом IP68.
Смартфон Google Pixel 6 Pro отримав потрійну камеру. Вона містить головний 50-мегапіксельний модуль із оптичною системою стабілізації зображення, 12-мегапіксельний надширококутний модуль та 48-мегапіксельний телефото модуль із 4-кратним оптичним збільшенням.
Пристрій має батарею ємністю 5000 мАг. При цьому в смартфоні реалізована підтримка швидкої провідної та швидкої бездротової зарядки, а також реверсивної бездротової зарядки.
Плюси: відмінна камера; висока продуктивність; додаткові програмні функції; чиста версія Android з оперативними оновленнями та тривалим циклом підтримки.
Мінуси: іноді можливе сильне нагрівання; висока ціна.
Samsung Galaxy S21 FE 5G
Субфлагманський смартфон Samsung Galaxy S21 FE 5G пропонує користувачам 6,41-дюймовий Dynamic AMOLED дисплей з роздільною здатністю 2400х1080 пікселів. Панель підтримує частоту оновлення 120 Гц та HDR10+.
Апаратна платформа включає минулорічний флагманський процесор Qualcomm Snapdragon 888 5G. На вибір користувачів доступні конфігурації пам’яті 6 ГБ ОЗУ + 128 ГБ вбудованої флеш-пам’яті та 8 ГБ ОЗУ + 256 ГБ вбудованої пам’яті.
Камера на задній панелі потрійна, вона включає головний 12-мегапіксельний модуль, доповнений оптичною системою стабілізації зображення, 12-мегапіксельний надширококутний модуль та 8-мегапіксельний телефото модуль. Фронтальна камера містить сенсор із роздільною здатністю 32 Мп.
Смартфон Samsung Galaxy S21 FE 5G містить батарею ємністю 4500 мАг. Апарат підтримує провідне заряджання потужністю 25 Вт, бездротове заряджання потужністю 15 Вт і реверсивне бездротове заряджання. Корпус забезпечує захист за стандартом IP68.
Плюси: автономність; гарна робота камер; якісний дисплей; гарні ергономічність та дизайн.
Мінуси: іноді зустрічаються проблеми зі звуком, прогалини в оптимізації ПЗ.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Найбільша і функціональна версія флагманського смартфона корейського гіганта містить вигнутий 6,8-дюймовий Dynamic AMOLED дисплей з роздільною здатністю 3200х1440 пікселів. Екран підтримує HDR10+ та частоту оновлення 120 Гц. Підтримується можливість використання цифрового пера S Pen.
В Україну Galaxy S21 Ultra поставляється на основі власного процесора Samsung Exynos 2100, проте в деяких інших країнах ця модель продається з процесором Qualcomm Snapdragon 888. Апарат може комплектуватися оперативною пам’яттю об’ємом 12 або 16 ГБ, а також вбудованим сховищем до 512 ГБ.
В цій моделі покупцям пропонується четверная камера. Вона містить головний 108-мегапіксельний модуль з оптичною стабілізацією зображення, 12-мегапіксельний надширококутний модуль з автофокусом і електронною стабілізацією, 10-мегапіксельний телефото модуль з оптичною стабілізацією з 3-кратним оптичним наближенням і 10-10. На лицьовій панелі розташувалася 40-мегапіксельна камера автопортретів, доповнена автофокусом.
Пристрій отримав батарею ємністю 5000 мАг. Користувачам доступна швидка провідна зарядка потужністю 25 Вт, швидка бездротова зарядка потужністю 15 Вт та реверсивна бездротова зарядка. Смартфон Samsung Galaxy S21 Ultra має захист за стандартом IP68.
Плюси: якісний дисплей; підтримка S Pen; відмінна робота камер; хороша автономність.
Мінуси: маса близько 230 г; висока ціна.
Samsung Galaxy Z Flip 3 5G
Ця модель складаного смартфона може порадувати тих, хто відчуває ностальгію за телефонами-розкладушками. Пристрій включає в себе два дисплеї. Основний гнучкий Dynamic AMOLED дисплей розташований на внутрішній частині смартфона. У розкладеному вигляді він має діагональ 6,7 дюйма і підтримує роздільну здатність 2640×1080 пікселів. Коли половинки корпусу смартфону розташовані під кутом 90 градусів, дисплей візуально поділяється на дві 4-дюймові частини, на які можна виводити різні вікна програм. Дисплей підтримує HDR10+ та частоту оновлення 120 Гц.
Пристрій також містить невеликий 1,9-дюймовий дисплей зовнішньої панелі корпусу. На нього виводяться повідомлення про вхідні дзвінки, повідомлення. Також його можна використовувати для побудови кадру для зйомки автопортрета на основну камеру.
Як апаратна платформа Samsung Galaxy Z Flip 3 5G служить процесор Qualcomm Snapdragon 888, доповнений оперативною пам’яттю об’ємом 8 ГБ. Місткість вбудованого сховища може становити 128 або 256 ГБ. Апарат підтримує можливість використання двох SIM-карток – одну фізичну формату nanoSIM та одну eSIM-картку.
У смартфоні є подвійна основна камера. Вона включає головний 12-мегапіксельний модуль та додатковий 12-мегапіксельний надширококутний модуль. Фронтальна камера виконана на базі 10-мегапіксельного детектора.
У смартфоні Samsung Galaxy Z Flip 3 5G встановлено батарею ємністю 3300 мАг. Апарат підтримує провідне заряджання потужністю 15 Вт і бездротове заряджання потужністю 10 Вт, а також реверсивне бездротове заряджання. Пристрій має захист за стандартом IPX8.
Плюси: оригінальний складний форм-фактор розкладачки.
Мінуси: слабка батарея; можливості камер поступаються іншим учасникам рейтингу.
Samsung Galaxy Z Fold3 5G
Ще один складний смартфон від корейського гіганта, але в іншому форм-факторі – тут застосовується формат книги, що розкривається. У розкладеному вигляді смартфон нагадує невеликий планшет. Він пропонує власнику внутрішній 7,6-дюймовий Dynamic AMOLED 2X дисплей з роздільною здатністю 2208х1768 пікселів, який підтримує HDR10+ та частоту оновлення 120 Гц.
На зовнішньому боці корпусу розташований ще один дисплей на базі панелі Dynamic AMOLED 2X. Він має діагональ 6,2 дюйми, роздільну здатність 2268×832 пікселів і підтримує частоту оновлення 120 Гц. Отже, у складеному стані цей додатковий дисплей може повноцінно виконувати роль основного екрана. Разом зі смартфоном Samsung Galaxy Z Fold3 може використовуватися цифрове перо S Pen Fold Edition (спеціальна версія, яка не дряпатиме м’який дисплей).
Ця модель оснащена процесором Qualcomm Snapdragon 888 та оперативною пам’яттю об’ємом 8 ГБ. Ємність вбудованого сховища пропонується у конфігураціях 256 та 512 ГБ. Власник може використовувати одну картку nanoSIM та одну картку eSIM.
Пристрій має потрійну камеру. Головний модуль виконаний на базі 12-мегапіксельного сенсора та доповнений оптичною системою стабілізації зображення. Ще є 12-мегапіксельний надширококутний модуль з електронною стабілізацією зображення та 12-мегапіксельний телефото модуль із 2-кратним оптичним наближенням та оптичною системою стабілізації зображення. Ще в Samsung Galaxy Z Fold3 є дві камери для автопортретів. Одна з них розташована у вирізі зовнішнього дисплея та оснащена 10-мегапіксельним сенсором. Друга камера розташувалася у вирізі внутрішнього гнучкого дисплея – вона містить 4-мегапіксельний сенсор і призначена в основному для відеодзвінків.
Смартфон отримав батарею ємністю 4400 мАг. Пристрій підтримує швидке провідне заряджання потужністю 25 Вт, бездротове заряджання потужністю 10 Вт і реверсивне бездротове заряджання. Корпус забезпечує захист внутрішніх компонентів за стандартом IPX8.
Плюси: оригінальна складна конструкція; великий дисплей; гарна камера; підтримка S Pen.
Мінуси: висока ціна; велика маса (271 г); не найкраща автономність.
Xiaomi 11T Pro
Смартфон Xiaomi 11T Pro оснащується 6,67-дюймовим AMOLED дисплеєм з роздільною здатністю 2400×1080 пікселів. Екран підтримує HDR10+, Dolby Vision та частоту оновлення зображення 120 Гц.
У пристрої доступний процесор Qualcomm Snapdragon 888 5G, доповнений оперативною пам’яттю об’ємом 8 ГБ. Вбудоване сховище може мати ємність 128 чи 256 ГБ. Користувач може встановити дві SIM-картки, але не картку пам’яті.
На задній панелі смартфона Xiaomi 11T Pro розташована потрійна камера. Вона включає головний 108-мегапіксельний модуль із електронною системою стабілізації зображення. Цей же модуль використовується як телефото, дозволяючи за рахунок кропу робити знімки з 2-кратним наближенням. Ще в камері доступні 8-мегапіксельний надширококутний модуль та 5-мегапіксельний макромодуль. Фронтальна камера розташувалася в круглому отворі на дисплеї і має 16-мегапіксельний сенсор.
Апарат комплектується батареєю ємністю 5000 мАг. Завдяки підтримці швидкого заряджання потужністю 120 Вт батарею можна зарядити від 0 до 100% всього за 17 хвилин. І відповідний блок живлення входить до комплекту постачання. Але, на жаль, модель не отримала підтримки бездротової зарядки. Рівень захисту від впливу пилу та води відповідає вимогам стандарту IP53. Сканер відбитків пальців розташувався на бічній грані корпусу.
Плюси: хороший дисплей; дуже швидке заряджання з комплектним зарядним пристроєм.
Мінуси: деякі огріхи у роботі камер.
Xiaomi Mi 11 Ultra
Смартфон Xiaomi Mi 11 Ultra отримав корпус, закруглений по всіх чотирьох гранях. Дисплей також має загнуті бічні грані. Сам дисплей тут виконаний на базі технології Super AMOLED та має діагональ 6,81 дюйма. Підтримується роздільна здатність 3200х1440 пікселів, частота оновлення зображення 120 Гц і HDR10+.
На задній панелі в масивному блоці камер розташувався допоміжний 1,1 дюймовий OLED дисплей з роздільною здатністю 294х126 пікселів – такий самий, як у фітнес-трекері Mi Band 5. Коли смартфон лежить на лицьовій панелі, на допоміжний екран виводиться час, повідомлення та іншу інформацію. Також цей дисплей можна використовувати як дзеркало для зйомки селфі тильними камерами.
Апарат оснащений процесором Qualcomm Snapdragon 888 5G. Об’єм оперативної пам’яті може становити 8 або 12 ГБ, а ємність накопичувача – 256 або 512 ГБ (в Україну офіційно поставляються лише версії з 256 ГБ флеш-пам’яті). Слот для карток пам’яті відсутній, зате є підтримка двох SIM-карток.
У досить великому блоці камер розташувалися три модулі. Головний модуль оснащений 50-мегапіксельним сенсором та оптичною системою стабілізації зображення. Ще в смартфоні доступні 48-мегапіксельний надширококутний модуль та 48-мегапіксельний перископічний телефото модуль із оптичною стабілізацією зображення. Цей модуль забезпечує 5-кратне оптичне, 10-кратне гібридне та 120-кратне цифрове наближення. Фронтальна камера – 20-мегапіксельна.
Місткість вбудованого акумулятора становить 5000 мАг. Апарат підтримує швидку провідну зарядку потужністю 67 Вт, а також бездротову та реверсивну бездротову зарядку. Смартфон Xiaomi Mi 11 Ultra захищений від пилу та води за стандартом IP68.
Плюси: зовнішність та матеріали корпусу; гарна камера; додатковий дисплей; швидке заряджання.
Мінуси: висока ціна; великий виступаючий блок камер; велика маса 234 г.
ASUS ROG Phone 5s Pro
Це ігровий смартфон з відповідними функціями та оптимізаціями. Зокрема, доступні ультразвукові кнопки AirTrigger (у горизонтальному положенні корпусу вони опиняються під вказівними пальцями) та передні стереодинаміки. На задній панелі реалізовано світлодіодне підсвічування логотипу. У пристрої доступні одразу два порти USB Type-C і конектор для підключення аксесуарів. Дисплей підтримує частоту оновлення до 144 Гц та частоту опитування сенсора 360 Гц. У цій моделі застосовується 6,78-дюймова AMOLED панель з роздільною здатністю 2448х1080 пікселів та підтримкою HDR10+.
Ігровий смартфон ASUS ROG Phone 5s Pro оснащений найбільш продуктивним процесором 2021 Qualcomm Snapdragon 888+. Об’єм оперативної пам’яті становить 18 ГБ, а ємність вбудованого сховища – 512 ГБ. Слота для карт пам’яті немає, але є два слоти для SIM-карт. Для забезпечення покращеного охолодження процесор перенесений в центральну частину смартфона, а система охолодження включає випарну камеру та графітові пластини з боку дисплея та тильної частини корпусу. Щоб ще більше підвищити ефективність охолодження, в комплект поставки входить зовнішній кулер AeroActive Cooler 5. На ньому розташовані додаткові клавіші керування, які можна задіяти у грі.
На задній панелі є потрійна основна камера. Головний модуль отримав 64-мегапіксельний детектор. Ще є 13-мегапіксельна надширококутна камера та 5-мегапіксельна макрокамера. Оптичної стабілізації зображення тут немає. Фронтальна 24-мегапіксельна камера розташувалася не в отворі дисплея, а у верхній рамці.
Батарея має ємність 6000 мАг та підтримує швидку зарядку потужністю 65 Вт. Захист від пилу та води не передбачено.
Плюси: висока продуктивність; ефективне охолодження; дисплей з високою частотою оновлення та відгуку сенсора; додаткові ігрові функції; швидке заряджання.
Мінуси: висока ціна; немає захисту від води та пилу; не найкраща робота камер; велика маса 238 г.